Skip links

PODATKOWA AKCJA BILANS – DWUDNIOWE SZKOLENIE PODSUMOWUJĄCE ROK 2023 W UJĘCIU PODATKOWYM

490.00 netto

Wyczyść
SKU: 20220101-1 Kategorie: , Tagi: ,

Szczegóły

DWUDNIOWA AKCJA BILANS – podsumowanie podatkowe roku 2023 w świetle przepisów ustawy VAT, CIT, PIT!

Piotr Kowerdej ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w projekcie edukacyjnym, będącym holistycznym spojrzeniem na problematykę prawa podatkowego. Proponujemy udział w dwudniowym koncepcie szkoleniowym, w którym znajdą się elementy podatku VAT oraz podatków dochodowych.

Spotkanie z zakresu CIT i PIT poprowadzi P. Lech Janicki – istnieje możliwość wyboru jednego z dwóch alternatywnych terminów.

Szkolenie zawierające wszystkie elementy prawa podatkowego, w tym VAT, CIT, PIT poprowadzi P. Piotr Kowerdej – twórca Rewolucji Umysłów – do wyboru jeden z dwóch alternatywnych terminów.

PROGRAM SZKOLENIA PIOTRA KOWERDEJA:

Kompleksowa analiza prawa podatkowego na tle orzecznictwa i interpretacji podatkowych w 2023:
1. Praktyczne aspekty związane z rozliczeniem korekt po stronie nabywcy i sprzedawcy – analiza przepisów VAT, CIT, PIT.
2. Koszty podatkowe ich podział oraz zasady ustalania podstawy opodatkowania na przełomie roku, gdy faktury docierają przed lub po zamknięciu ksiąg.
3. Kompleksowe zestawienie transakcji zakupowych możliwych podatku VAT – możliwe warianty w podatku VAT- ściąga na przyszłość.
4. Ryzyka podatkowe oraz ich eliminowanie, dotyczące podatku naliczonego w praktyce.
5. Sposoby na pojazdy samochodowe – pełna inkluzywna analiza możliwości związanych z wykorzystywaniem oraz zbyciem pojazdów „osobowych” oraz „ciężarowych”.
6. Jak poradzić sobie z problematyką importu usług na przykładzie 10 nabyć zagranicznych z elementami podatku u źródła.
7. Fakturami 2023 roku: faktury puste, terminowość fakturowania, faktury wystawione przed dokonaniem czynności, niezbędne elementy formalne – praktyczne podpowiedzi.
8.Analiza orzecznictwa i interpretacji podatkowych.

PROGRAM SZKOLENIA LECHA JANICKIEGO:

Bilans w CIT i PIT 2023
1. Wielkie uporządkowanie przepisów mających wpływ na rozliczenie CIT za 2023 r.
2. Podział rocznych przychodów na zyski kapitałowe i przychody z innych źródeł, ujęcie w CIT-8, załączniki do deklaracji.
3. NKUP-y w ujęciu podatkowym – różne przyczyny wyłączenia wydatków firmowych z KUP.
4. Rozliczenie roczne za 2023 r.zupełnie nowych ulg w CIT i PIT pozwalających na odliczenie od podstawy opodatkowania różnych kosztów firmowych (ulga na marketing, na robotyzację, na wprowadzenie produktu na rynek, , na sport, na ekspansję, nowe załączniki CIT -RB, CIT – CSR)
5. WHT – Identyfikacja usług zakupionych od podmiotów zagranicznych i obowiązki płatnika związane z rozliczeniem podatku u źródła (CIT-10Z, PIT-8AR, informacje IFT, wypłaty przekraczające 2 mln. zł i procedury Tax and Refund oraz WHOSC)
6. Zakaz amortyzacji podatkowej budynków i lokali mieszkalnych od 2022/2023 r.
7. CIT Estoński (zeznanie CIT-8E, kwestia wyboru ECIT w trakcie i od początku roku, CIT-KW, ZAW-RD, informacje OSW-RD, praktyczne porady)
8. Zakończenie stanu zagrożenia epidemicznego 30 czerwca 2023 – skutki podatkowe.
9. „Pity zerowe” dla wracających do Polski, rodzin 4+ oraz emerytów za 2023 r.- jak wpływają na roczne rozliczenie PIT?
10. PIT-11, PIT-2, oświadczenia pracowników, obowiązki dokumentacyjne, podkładki potrzebne dla prawidłowego rozliczenia PIT i składki zdrowotnej w 2023 r.

Dodatkowe informacje

Termin szkolenia

30.11.2023 (godz: 09:00 – 14:00) i 05.12.2023 (godz: 09:00 – 13:00)

Prowadzący

PIOTR KOWERDEJ – trener i specjalista ds. strategii finansowych oraz podatkowych

Twórca firmy Rewolucja Umysłów. Dyrektor ds. strategii finansowych w firmie Virako Sp. z o.o. Specjalizuje się w podatku VAT ze szczególnym uwzględnieniem aspektów obrotu transgranicznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności trenerskiej. Przeprowadził ponad 1000 szkoleń o tematyce związanej z prawem podatkowym. Współpracuje z wieloma firmami w całej Polsce. Szkolenia i kursy prowadzi w formie warsztatowej poprzez rozwiązywanie case studies konkretnych przypadków podatkowych.

KACPER SOŁONIEWICZ – adwokat, doradca podatkowy, właściciel kancelarii prawno-podatkowej w Łodzi

Specjalizuje się w prawie podatkowym, w szczególności podatkach CIT i PIT, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym i karnym gospodarczym. Doradza podmiotom gospodarczym w zakresie zasad opodatkowania złożonych transakcji międzynarodowych, obowiązków raportowania schematów podatkowych, wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej pod kątem podatkowym, czy transakcji związanych z obrotem nieruchomościami. Reprezentuje podatników w sporach z administracją skarbową przed WSA, NSA i TSUE. Autor oraz współautor publikacji i komentarzy z zakresu prawa podatkowego publikowanych przez wydawnictwa Wolters Kluwer i C.H. Beck. Prelegent na szkoleniach z zakresu prawa podatkowego, prawa handlowego oraz prawa karnego skarbowego. Wykładowca w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Opinie

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Napisz pierwszą opinię dla: “PODATKOWA AKCJA BILANS – DWUDNIOWE SZKOLENIE PODSUMOWUJĄCE ROK 2023 W UJĘCIU PODATKOWYM”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Imię i nazwisko *

Twoja opinia *