Skip links

Marcin Otręba

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomi UW. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Podatki w Wyższej szkole Bankowej we Wrocławiu. Doktorant w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi oraz zagadnieniami związanymi z kontrolą podatkową, celno-skarbową, postępowaniem podatkowym prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Posiada wieloletnią praktykę w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego.

Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Ministerstwa Finansów oraz Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w międzynarodowych firmach zajmując się podatkami pośrednimi.

Od 2010 roku związany jest z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu w której prowadzi zajęcia z zakresu prawa podatkowego jako pracownik naukowy na wydziale  Finansów i Zarządzania W ramach własnej działalności projektuje oraz prowadzi szkolenia podatkowe min. dla Urzędów i Izba Administracji Skarbowej z ramienia CEZMF, OIRP we Wrocławiu Oddziałów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Autor licznych publikacji dla biuletynu VAT, wydawnictwa INFOR.

Od 2020 r. związany jest z Kancelarią Staniek & Partners Law For Industry w której łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego z praktyką.

Moje szkolenia